0 Comments

ЖОРК “Бор” је најгледанија женска екипа у АРКУС лиги – Више пута смо напоменули и похвалили амбијент на рукометним утакмицама – Изјава тренера Зорана Барбуловића

Да борској публици увек треба одати признање као правом саиграчу, опште је познато. За борску публику која коректно навија, поштује спорт и фер плеј, морало се сазнати и одати поштовање.

Овог пута нашој публици стиже признање и почаст директно од Аркус лиге. На њиховој званичној страници  можете прочитати текст који ћемо дословно пренети:

Бор – најгледанија женска екипа у АРКУС лиги: Сањамо први трофеј у клупској историји

Да је публика у Бору заиста посебна потврђује број гледалаца у текућој сезони. Екипа Зорана Барбуловића је изборила пласман у плеј-оф са треће позиције. Играла је финале Купа Србије и дошла до осмине финала Еврокупа, где је пружила одличан отпор касније полуфиналисти – шпанској Малаги.

Када је у питању АРКУС лига, на 11 одиграних утакмица код куће забележено је 7.880 гледалаца, од којих је на четири било више од по 1.000 гледалаца.

Боранке ове сезоне нижу сјајне резултате. Међутим, пре само три године екипа је испала у нижи ранг – Супер Б лигу. Занимљиво је да је клуб и те сезоне, када резултати нису били онакви какви су прижељкивани, био најгледанији у домаћем првенству. Публика је била додатни мотив да се још боље ради. Годину дана касније вратили су се у елитни ранг. И не само то, већ су први пут у историји дошли до плеј-офа.

Шеф стручног штаба Зоран Барбуловић, рођени Боранин, у разговору за наш сајт, истиче да су навијачи пуни подршке према девојкама без обзира на име противника и резултате.

– Сматрам да је последњих 20-ак година рукомет, што се тиче женског спорта, број један у граду. Ранг такмичења и квалитет игара у нашем спортском центру су неки мамац који доводи публику на трибине. Јако је важно и то што имамо велики број младих играчица из Бора. Људи желе да виде и подрже своју децу. Међутим, и те како бодре и вежу се и за играчице из иностранства или других градова Србије. Са друге стране, ми се као клуб и тим трудимо да дамо све од себе. Те сезоне када су резултати били лоши, када је и нама било јасно да ћемо испасти из лиге, захваљујем публици која нам је послала једну важну поруку: “Постоје лоши тренуци, али ће доћи они бољи.” Људи су тада долазили да гледају младост, борбеност. Аплаудирали су нам чак и када изгубимо. Имали смо подстрек да се вратимо у елитни ранг и да дођемо до садашњег тренутка.

Борској публици није мотив само домаћа екипа. Халом увек одјекује права спортска атмосфера и фер навијање.

– Публика је врло битан фактор. Свако воли да дође да игра овде јер су пуне трибине, коректно се навија, спортски. Никада погрдно према противнику. Наша публика поздравља и добре потезе противница. Нама подршка навијача изузетно значи, препознају нас чак и на улици, што посебно годи играчицама. Неки узајамни контакт сада постоји између девојака и те публике. Прошла сезона је за нас била историјска. Највећи успех јер смо први пут ушли у плеј-оф. Ове сезоне смо желели нови искорак и у томе смо успели. Зато је ова сезона такође историјска, још успешнија од претходне. Играли смо финале Купа, сада у плеј-оф улазимо са позиције три. Сматрам да смо врло коректно одиграли ЕХФ Еврокуп. Прошли смо у осмину финала. У том поразу од Малаге били смо стварно добар противник. Са свим тим аргументима, једва чекамо плеј-оф. Надамо се да можемо и корак више – поручује Барбуловић.

За крај разговора, тренер Боранки, који никада није изоставио да се захвали верној публици, наговестио је да је ростер за наредну сезону спреман. Циљ клуба је да у витрине донесе први трофеј у историји.

Никада Бор ни у једном екипном спорту није освојио ниједан трофеј. Жеља нам је да то буде већ следеће сезоне. У фебруару смо кренули у преговоре са играчицама из Бора, са играчицама из других клубова и земаља. Тако да смо малтене комплетирали екипу која ће наступати следеће године. Сматрам да ће бити још квалитетнија. Са тим појачањима добијамо на искуству и играчком квалитету. Надам се да ћемо моћи да дођемо до неког трофеја или да се бар јако озбиљно боримо за њега. У сваком случају, желимо да идемо корак по корак ка све већим успесима. Имамо подршку града, компаније Зиђин и свих осталих људи у граду. Сматрам да смо и ми у клубу спремни да то остваримо. Нећемо журити, хоћемо да трајемо. Сматрам да ће Бор и финансијски и организационо моћи да испрати те резултате у континуитету неколико година.

Related Posts

Обука непливача

Почиње обука непливача - Обавештавамо заинтересоване да обука непливача почиње…